Sociālajā akcijā „Otrā dzīve” sašķirots par 142 tonnām vairāk stikla un palīdzēts vairākām ģimenēm

17.02.2015

27175405_xl.jpg

Sociālās akcijas „Otrā dzīve” laikā no 2014.gada 29.oktobra līdz 2015.gada 31.janvārim iedzīvotāji kopumā sašķiroja par 142 tonnām vairāk stikla pudeles un burkas, ko „Eco Baltia grupa” pārvērtusi 1500 eiro ziedojumā labdarības organizācijai „Ziedot.lv”, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, kas cietušas ugunsgrēkos. Noslēdzoties akcijas pirmajam mēnesim, 500 eiro ziedojumu jau saņēma Lipsku ģimene no Talsu novada, bet akcijas noslēgumā ziedojumu 1000 eiro apmērā saņems Baltausu ģimene Ķeguma novadā.

SIA „Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte:Ja stikla pudeles un burkas tiek sašķirotas un nodotas pārstrādei, to dzīve ir bezgalīga. Tāpēc ir gandarījums, ka akcijas rezultātā poligonos nonāks vēl par 142 tonnām mazāk stikla. Tās kopskaitā ir vairāk nekā pusmiljons stikla pudeles un burciņas, kas sāks savu otru dzīvi. Turklāt iedzīvotāji, šķirojot stiklu, snieguši atbalstu arī divām ģimenēm, palīdzot tām atgūties pēc ugunsgrēkiem. Īpašs paldies mārupiešiem, liepājniekiem, salaspiliešiem un ādažniekiem, kuri akcijas laikā bijuši aktīvākie stikla šķirotāji.

„Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmumu (PSIA „Jumis”, SIA „EKO Kurzeme” un SIA „Eco Baltia Vide”) konteineros sašķirotā stikla apjoms sociālās akcijas „Otrā dzīve” laikā kopumā pieaudzis par 142 tonnām. Par katru papildu sašķiroto stikla kilogramu (kg) tika ziedots viens cents labdarības organizācijai „Ziedot.lv” ar mērķi palīdzēt ģimenēm, kuras nonākušas nelaimē. Abas ģimenes, kas saņēmušas „Eco Baltia grupas” ziedojumu, līdzekļus izmantos, lai veiktu nepieciešamos darbus iedzīves atjaunošanai pēc ugunsgrēkiem.

„Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta:Sociālā akcija „Otrā dzīve” veido sabiedrības sociālos ieradumus, kuri palīdz gan videi, gan sabiedrībai kopumā. „Ziedot.lv” ir gandarīta par sadarbību ar „Eco Baltia grupu” un pateicas ikvienam, kurš iesaistījās. Akcijas laikā saņemtie ziedojumi sniegs būtisku atbalstu nelaimē nonākušajām ģimenēm.

Akcija „Otrā dzīve” sadarbībā ar AS „Latvijas Zaļais punkts”, „Ziedot.lv” un AAS „Piejūra” norisinājās no 2014.gada 29.oktobra līdz 2015.gada 31.janvārim.

PSIA „Jumis”, SIA „EKO Kurzeme” un SIA „Eco Baltia Vide” šķirošanas konteineri atrodas Rīgā, Salaspils, Ādažu, Babītes, Mārupes, Siguldas, Liepājas, Vaiņodes, Grobiņas, Aizputes, Pāvilostas, Durbes, Skrundas novados un Rucavas novada Dunikas pagastā, kā arī sadarbībā ar AAS „Piejūra” Piejūras reģiona novados – Tukuma, Talsu, Mērsraga, Engures, Jaunpils, Kandavas, Dundagas un Rojas. Šķirošanas konteineru karte pieejama šeit: www.ecobaltia.lv/lv/otra-dzive/.

Par „Eco Baltia grupu”:
„Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai un pārstrādei.

Kopējais strādājošo skaits „Eco Baltia grupas” uzņēmumos nodarbināti 600 darbinieki. 2014.gadā grupas uzņēmumi valstij nodokļos nomaksājuši vairāk nekā 5,16 miljonus eiro. Latvijā un ārvalstīs grupas uzņēmumi apkalpo vairāk nekā 45 000 klientus. „Eco Baltia grupā” ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „Tehhe”, izejvielu pārstrādes rūpnīcas „Pet Baltija”, „Eko Pet” un „Nordic Plast”, ražotāju atbildības sistēmas operators „Latvijas Zaļais punkts”, kā arī otrreizējo izejvielu savākšanas, apstrādes un tirdzniecības uzņēmums „Eko Reverss”.


Papildu informācija:

Dace Jansone
Korporatīvās komunikācijas direktore
„Eco Baltia grupa”
tālr.: 67039816
mob.tālr.: 28655072
dace.jansone@ecobaltia.lv
www.ecobaltia.lv

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv