SIA “Eko Kurzeme” Saldū atklāj atkritumu šķirošanas laukumu

05.03.2020

Investējot vairāk nekā 50 tūkstošus eiro, "Eco Baltia grupas" vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eko Kurzeme” Saldū atklāja atkritumu šķirošanas laukumu. Tā izveides mērķis sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību un Latvijas Zaļo punktu ir nodrošināt iedzīvotājiem plašākas iespējas šķirot mājsaimniecībā radītos atkritumus, tādējādi veicinot to otrreizējo pārstrādi. Jaunatklātais šķirošanas punkts turpmāk būs pieejams gan Saldus novada, gan tuvējo, tostarp Brocēnu, Skrundas, Kuldīgas, Vaiņodes novadu iedzīvotājiem.

f_064_090.jpg

SIA “Eko Kurzeme” izpilddirektors Andris Karlsons: “Kopš pagājušā gada Saldus novada kopējā atkritumu apsaimniekošanas un šķirošanas infrastruktūras attīstībā esam investējuši vairāk nekā vienu miljonu eiro, tādējādi veidojot iedzīvotājiem vēl ērtāku un pieejamāku apsaimniekošanas sistēmu. Esam novērojuši, ka, attīstoties iespējām, cilvēki kļūst arvien atbildīgāki savās izvēlēs un rīcībā. Par to liecina arī mūsu darbības reģionos pagājušajā gadā sašķirotais atkritumu apjoms, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, palielinājies par 25%. Atklājot jauno Saldus šķirošanas laukumu, vēlamies paust pateicību novadam par atvērto un uz attīstību vērsto sadarbību. Tāpat aicinām iedzīvotājus izmantot visas iespējas veidot savu apkārtējo vidi vēl tīrāku un patīkamāku.”

Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups:  “Mums ir patiess prieks, ka SIA “Eko Kurzeme” šo šķirošanas laukumu izveidoja tieši Saldū, kas iedzīvotājiem ļaus vēl vairāk šķirot savus atkritumus un veidot tīrāku vidi. Arī šogad sadarbībā ar SIA “Eko Kurzeme” Saldus novada pašvaldība turpinās iesākto tradīciju un pirms Lielās talkas, 20. un 21. aprīlī, organizēs lielgabarīta atkritumu akciju gan Saldus pilsētā, gan pagastos.”

f_064_019.jpg

Jaunizveidotajā šķirošanas laukumā iedzīvotāji varēs bez maksas nodot vieglo iepakojumu, tostarp PET pudeles, šampūnu, mazgāšanās līdzekļu, sadzīves tīrīšanas līdzekļu pudeles, plastikāta maisus, tetrapakas, preču kartona kastītes (nelaminētas), skārdenes u.c. veida iepakojumu, sausu un tīru makulatūru, kā arī stikla taru – dzērienu stikla pudeles un burkas. Tāpat laukumā bez papildus samaksas tiks pieņemta nolietotā elektronika un baterijas, kā arī metāls, koka iepakojums un gada laikā viens nolietoto autoriepu komplekts no vienas privātpersonas. Savukārt par papildus samaksu iedzīvotāji varēs nodot mēbeles, būvgružus, dažādus videi kaitīgos atkritumus, piemēram, motoreļļu, spuldzes u.c.

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis: “Nav noslēpums, ka atkritumu šķirošana ar katru brīdi kļūst par iedzīvotājiem iecienītu un pašsaprotamu nodarbi. Attīstoties dažādām iespējām, tā top vēl pieejamāka un iedrošina iedzīvotājus arvien vairāk piedomāt, kā mainīt savus ikdienas paradumus. Piemēram, iepirkties gudri, samazināt iepakojumu apjomu, kā arī īstenot idejas, nodrošinot atkritumu nonākšanu otrreizējā apritē, nevis poligonos vai dabā. Vienlaikus pozitīvi vērtējama  pašvaldību iniciatīva un ieguldītais darbs, veidojot sadarbību ar visām atkritumu apritē iesaistītajām pusēm, lai rezultātā panāktu to, ka novadi un tādējādi arī visa Latvija kļūtu zaļāka un iedzīvotājiem draudzīgāka.”

Jaunatklātais šķiroto atkritumu nodošanas laukums Dzirdnavu lielā 30, Saldū strādās četras reizes nedēļā – otrdienās no 12:00 līdz 17:00, trešdienās no 15:00 līdz 19:00, ceturtdienās no 10:00 līdz 17:00 un sestdienās no 10:00 līdz 14:00. Pirmajā šķirošanas laukuma darbības mēnesī, no 4.marta līdz 3.aprīlim, iedzīvotājiem, kuri uz laukumu nogādās pilnā komplektācijā esošu, bet nevajadzīgu vai bojātu elektroniku, būs iespēja piedalīties izlozē par noderīgām balvām. Akcija tiek rīkota ar mērķi novērst šo bīstamo atkritumu nonākšanu dabā, kur tā atstāj negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību.

 

f_064_098.jpg

 

SIA “Eko Kurzeme” ir vides apsaimniekošanas  uzņēmums, kurš ietilpst Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumā “Eco Baltia grupa”. Uzņēmums nodrošina sadzīves un šķiroto atkritumu apsaimniekošanu Liepājā, kā arī Saldus, Grobiņas, Brocēnu, Aizputes, Skrundas, Pāvilostas, Durbes novados. Tāpat uzņēmums piedāvā tādus vides apsaimniekošanas pakalpojumus kā būvgružu izvešanu, pārvietojamo tualešu nomu un apkalpošanu, ceļu uzturēšanu, telpu un teritoriju uzkopšanu un labiekārtošanu, ka arī citus pakalpojumus.

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv