SIA „EKO Kurzeme” investē 30 000 eiro jaunu stikla šķirošanas punktu izveidē

01.04.2015

EBG_web.jpg

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas „Eco Baltia grupa” Liepājas reģiona atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eko Kurzeme” investējis vairāk nekā 30 000 EUR, lai Liepājā un tuvējos novados izveidotu jaunus un papildinātu jau esošos stikla šķirošanas punktus. Kopskaitā līdz maijam SIA „Eko Kurzeme” izvietos 70 jaunus zvanveida stikla šķirošanas konteinerus, kuros iedzīvotāji aicināti šķirot stikla pudeles un burkas. 

SIA „Eko Kurzeme” izpilddirektors Andris Karlsons: „Vidēji viens Latvijas iedzīvotājs gadā rada ap 310 kilogramiem atkritumus, no kuriem vismaz 25 kilogramus veido stikla pudeles un burkas. Absolūti lielākā daļa no visiem atkritumiem un puse no stikla iepakojuma tiek apglabāti poligonos. Tā tam nevajadzētu būt. SIA „Eko Kurzeme” mērķis ir izveidot Liepājas reģionā modernu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, kas vērsta uz atkritumu šķirošanu un pārstrādi, nevis noglabāšanu poligonā. SIA „Eko Kurzeme” jau līdz šim nodrošināja 208 šķirošanas punktus reģionā, bet šogad turpināsim veikt investīcijas stikla šķirošanas infrastruktūras paplašināšanā un arī sadzīves atkritumu industriālās šķirošanas attīstībā.”

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks: „Dalītās atkritumu savākšanas sistēmas ieviešana Liepājas iedzīvotājiem ir viens no pilsētas izaicinājumiem un vienlaikus arī uzdevumiem, kas iekļauts arī pilsētas ilgtermiņa attīstības plānos. Es ceru, ka 70 jaunu stikla šķirošanas konteineru uzstādīšana pilsētā būs nozīmīgs solis, kas ne tikai radīs plašākas iespējas dažādos pilsētas mikrorajonos iedzīvotājiem šķirot atkritumus, bet vēl svarīgāk – arī mainīs iedzīvotāju paradumus un domāšanu. Atkritumu šķirošana ir atbilde uz jautājumu, kā panākt, lai mēs savu pilsētu un savu zemi mūsu nākamajām paaudzēm varētu atstāt zaļu un nepiesārņotu.” 

SIA „Eko Kurzeme” jaunie stikla šķirošanas zaļie konteineri izvietoti jau vairāk nekā 20 vietās Liepājā. Tuvākā mēneša laikā tie nonāks vēl virknē vietu Liepājā, arī Skrundas, Grobiņas, Aizputes un Durbes novados. Gatavojoties tūrisma sezonai, Liepājā stikla šķirošanas konteineri tiks novietoti arī galvenajās izejās uz pludmali, lai tukšās stikla pudeles nemētātos pludmalē un kāpu zonā, bet tiktu sašķirotas. SIA „Eko Kurzeme” jauno stikla šķirošanas konteineru atrašanās vietas publicētas mājaslapā www.ekokurzeme.lv, kur var noskaidrot arī citu šķirošanas punktu adreses. 

Zvanveida šķirošanas konteineri speciāli veidoti tā, lai maksimāli ierobežotu tajos dažādu sadzīves atkritumu izmešanu. Stikla šķirošanas konteineros drīkst izmest tikai dažādu krāsu un formu stikla pudeles un burkas, bet aizliegts izmest stikla vāzes, glāzes, keramikas un smaržu pudeles, logu, siltumnīcu un spoguļu stiklu, jo tiem ir atšķirīgs ķīmiskais sastāvs

 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv