PSIA „Jumis” noslēdzis līgumu par vērienīgu projektu – pazemes konteineru izveidi Siguldā

26.02.2014

PSIA „Jumis” noslēdzis līgumu par vērienīgu projektu – pazemes konteineru izveidi Siguldā

Šī gada 11.februārī, Eco Baltia grupas uzņēmums PSIA „Jumis”, noslēdzis līgumu ar Centrālo Finanšu Līguma Aģentūru par sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktu jeb pazemes konteineru izveidi Siguldas novadā, kurus plānots izbūvēt līdz 2014.gada beigām.  

Siguldā pazemes dalīto atkritumu konteineri būs jaunums - to ietilpība ir no trīs līdz pieciem kubikmetriem, un tie izgatavoti no augstas izturības LLDPE plastmasas, kas ir 100% mitruma un trieciena izturīga. Plānots izbūvēt vismaz desmit pazemes konteineru izvietošanas punktus. Tie speciāli paredzēti iegremdēšanai zemē, izmantojot būvniecības tehnoloģiju, kura nodrošina konteineru tiešu korpusa enkurojumu speciāli ierīkotā drenējošas grunts slānī.  Vērienīgā projekta ietvaros tiks samazināta otrreizēji izmantojamo atkritumu apglabāšana, jo dalītie atkritumu vākšanas punkti nodrošinās šo atkritumu šķirošanu, tādējādi tiks samazinātas atkritumu poligonu vajadzībām nepieciešamās zemes platības. Pazemes konteinera sastāvdaļās ietilpst konteinera karkass, vāks un atkritumu maiss. Iztukšošanas maiss izgatavots no augstas kvalitātes polipropilēna auduma materiāla un paredzēts vairākkārtīgai lietošanai jauktu un šķirotu atkritumu vākšanai. Konteineri tiks tukšoti ar manipulātora palīdzību. 

Šķirotie atkritumi tiks nodoti dažādiem Eco Baltia grupas komersantiem, ar kuriem noslēgti līgumi otrreizējai izmantošanai, piemēram, SIA „Eko Reverss”, AS „PET Baltija” vai SIA „Nordic Plast”. Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas 160 000 eiro apmērā, no kurām Kohēzijas fonda līdzfinansējums sastāda 65 716 eiro. 

Māris Simanovičs, Eco Baltia grupa valdes priekšsēdētājs: „Siguldas pazemes konteineri būs lieliska iespēja ikvienam iedzīvotājam izmantot jauno infrastruktūru, kas ļauj samazināt konteineru skaitu, kas jānovieto zemes virspusē un to pašu daudzumu nekaitīgi uzkrāt zem zemes. Pazemes konteineru ieguvums ir pilnīga smakas izolācija, jo vecie atkritumi nostājas konteinera apakšā, tie ir noslēgti, zemes vēsums tos uztur zemā temperatūrā. Arī konteineru vāks, tā augstuma dēļ, būs daudz piemērotāks gan bērniem, gan invalīdiem. Man ir patiess gandarījums, ka Siguldas infrastruktūra turpina veiksmīgi attīstīties.” 

Pakalpojums tiks nodrošināts vairāk nekā 18 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir divi procenti no visa atkritumu apsaimniekošanas reģiona iedzīvotājiem un simts procenti no visiem Siguldas iedzīvotājiem. Šāds koncepts ir populārs tādās ziemeļu valstīs kā Norvēģija, Zviedrija un Somija, bet pakāpeniski to sāk ieviest arī siltākās zemēs, piemēram, Indijā. Šāds risinājums ļauj ierobežotā teritorijā savākt vairāk atkritumu, tādējādi padarot pilsētu estētiski daudz pievilcīgāku. 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv