Mārupieši „Stikla raķetē” sašķirojuši 14,22 tonnas stikla; uzvar Skultes un Jaunmārupes komanda

29.08.2014

Stikla Rakete_2_web.JPG

No šā gada 1.jūnija līdz 24.augustam Mārupes novadā notika stikla šķirošanas akcija „Stikla raķete”, kuras laikā mārupieši sašķirojuši 14,22 tonnas stikla. Kopumā akcijas laikā sašķirotā stikla apjomi pieauguši par 23.6%. „Stikla raķeti” organizēja „Eco Baltia grupas” uzņēmumi SIA „Eco Baltia Vide” un AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Mārupes novada Domi. 

Akcijas laikā Mārupes novada ciemi sacentās divās komandās- zilajā komandā kopā stiklu šķiroja Jaunmārupes un Skultes ciemu iedzīvotāji, bet sarkanajā komandā – Mārupes un Tīraines iedzīvotāji. Apkopojot komandu rezultātus un ņemot vērā arī ciemu iedzīvotāju skaitu, šoreiz aktīvāki šķirotāji uz vienu iedzīvotāju bijuši Skultes un Jaunmārupes iedzīvotāji. Abos uzvarētājciemos tiks uzstādīti āra tenisa galdi. 

 „Ir daudz un dažādi veidi, kā ikviens no mums var gādāt par tīru un sakoptu vidi. Citi nepērk lieku, citi pērk tikai vietējos ražojumus un izvēlas pašu labumus, citi pārvietojas tikai ar velosipēdu, bet vēl citi dara to visu un šķiro arī atkritumus, tādējādi samazinot atkritumu apjomu, kas nonāk poligonos. Zaļā dzīvesveida iespējas viena otru neizslēdz, bet tikai papildina. Tāpēc ir prieks par mārupiešiem, kuri atkritumu šķirošanā rāda piemēru arī citu novadu iedzīvotājiem. Vasaras laikā mārupieši sašķirojuši stiklu trīs lielo kravas automašīnu piekabju apmērā, kas tiks nogādāts pārstrādes rūpnīcās, piešķirot tam otru dzīvi,” šodien akcijas noslēgumā uzsvēra SIA „Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte, aicinot mārupiešus arī turpmāk šķirot atkritumus, taupīt savus un dabas resursus un aktīvi izmantot godam nopelnītos āra tenisa galdus. 

Savukārt Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs akcentēja pozitīvo sadarbību akcijas organizēšanā un iedzīvotāju atsaucību: „Ar „Eco Baltia grupas” uzņēmumiem pašvaldība veiksmīgi sadarbojas jau trešo gadu, ieviešot Mārupes novadā Latvijai unikālu šķiroto atkritumu savākšanas modeli un kopīgiem spēkiem mēģinot mainīt novada iedzīvotāju domāšanu un paradumus. Akcijas rezultāti apliecina, ka zaļā domāšana mārupiešu vidū iesakņojas arvien vairāk, un, kas jo svarīgāk, Mārupes iedzīvotāji ne tikai domā zaļi, bet ikdienā pret savu apkārtējo vidi arī rīkojas atbildīgi.” 

Vērtējot komandu kopējos rezultātus un nosakot uzvarētājus, tika ņemts arī iedzīvotāju skaits. Jaunmārupes un Skultes iedzīvotāji, rēķinot uz vienu iedzīvotāju, akcijas laikā sašķirojuši teju divreiz lielāku stikla apjomu nekā Mārupes un Tīraines iedzīvotāji. Jaunmārupē un Skultē vidēji viens iedzīvotājs „Stikla raķetē” sašķirojis 1,35 kilogramus stikla, bet Mārupē un Tīrainē – 0,7 kilogramus. 

 „Stikla raķetes” laikā Mārupes novada iedzīvotāji tika aicināti izlietotās stikla pudeles mest stikla pudelēm paredzētajos zaļajos konteineros, kuri bija marķēti ar akcijas logo un informāciju. 

Uzziņai: Gada laikā Latvijā tirgū nonāk vismaz 200 000 tonnas iepakojuma, no kura aptuveni 25% ir stikls. Vidēji Latvijā gada laikā viens iedzīvotājs saražo 25 kilogramus stikla. Viena pārstrādāta stikla pudele nodrošina enerģijas ietaupījumu, kas ļauj 100 W lampiņai degt četras stundas vai televizoram strādāt 30 minūtes. Pārstrādājot stiklu, gaisa piesārņojums samazinās par 20%, bet ūdens piesārņojums par 50%.

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv