Iemirdzas Latvijas Gaismas pils – Latvijas nacionālo vērtību, zinātnes un kultūras sirds

05.09.2014

EBG_vadiba_LNB_2.jpg

Šā gada 29.augustā oficiāli tika atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka jeb Gaismas pils, kas bija ilgi gaidīts notikums visai Latvijas sabiedrībai. Gaismas pils, kuras autors ir arhitekts Gunārs Birkerts, simbolizē mūsu tautas un valsts gara stiprumu, lai sargātu, vairotu un nākamajām paaudzēm nodoto Latvijas nacionālās vērtības, kultūru un zinātnes mantojumu. 

„Eco Baltia grupai” un tās uzņēmumi „Eko Reverss”, „Latvijas Zaļais punkts”, „Eko Kurzeme” un „Nordic Plast” ir pateicīgi par iespēju sniegt savu ieguldījumu Gaismas pils tapšanā un par iespēju būt klāt ēkas atklāšanas svētkos, kopīgi pāršķirot jaunu un nozīmīgu lapaspusi Latvijas kultūrā un vēsturē. Gaismas pils Lielajā ziedotāju sienā līdztekus citiem uzņēmumiem un privātpersonām, kas atbalstījušas Gaismas pils ideju un projekta īstenošanu, iemūžināts arī „Eco Baltia” vārds 100 x 25 centimetru metāla plāksnītē. 

Lielās ziedotāju sienas atklāšanā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde, kura ir arī „Eco Baltia grupas” padomes locekle, uzsvēra: “Gaismas pils un Lielās ziedotāju sienas atklāšana ir saviļņojošs brīdis. Biedrība vienmēr ir uzsvērusi, ka nav lielu un mazu ziedotāju. Ir cilvēki, kuri gadiem ir ticējuši, ka Bibliotēka ir svarīga, Bibliotēka būs un tā ir ļoti būtiska Latvijas valstiskumam, katra latvieša pašapziņai un izpratnei par to, no kurienes mēs nākam un kāda būs mūsu nākotne.”

„Eco Baltia grupa” sveic Latvijas Nacionālās bibliotēkas kolektīvu, draugus, atbalstītājus un visus Latvijas iedzīvotājus ar mūsu kopīgās Gaismas pils atklāšanu. Novēlam bibliotēkai lasītāju un apmeklētāju mīlestību, cieņu un gara spēku!

 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv