Ielūgums medijiem uz preses konferenci par izmaiņām AS “Eco Baltia” akcionāru struktūrā

29.06.2020

Baltijas reģionā lielākais privātais investīciju fonds “INVL Baltic Sea Growth Fund” ir iegādājies kontrolpaketi (52,81%) un kļuvis par vairākuma akcionāru Baltijā lielākajā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupā AS “Eco Baltia”.

 

AICINĀM MEDIJU PĀRSTĀVJUS UZ ATTĀLINĀTO PRESES KONFERENCI PAR IZMAIŅĀM “ECO BALTIA” AKCIONĀRU SASTĀVĀ UN UZŅĒMUMA NĀKOTNES ATTĪSTĪBAS PLĀNIEM

OTRDIEN, 30. JŪNIJĀ, PLKST. 11.00

VIETNĒ ZOOM: https://zoom.us/j/94820034020

 

Preses konferencē piedalīsies “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneris Vitauts Plunksnis (Vytautas Plunksnis) un “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Preses konference norisināsies latviešu un angļu valodā.

Par Eco Baltia grupu:

“Eco Baltia grupa”, kuras mātes kompānija ir AS “Eco Baltia”, ir lielākā vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. “Eco Baltia grupas” uzņēmumi gadā pārstrādā aptuveni 50 500 polimēru iepakojumu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas, ko tālāk var izmantot jaunu produktu ražošanā. 2019. gadā sākta arī lietoto riepu pārstrāde. Ik gadu uzņēmums investē vairāk nekā 4 miljonus EUR pārstrādes tehnoloģijās un vairāk nekā 500 000 EUR atkritumu savākšanas infrastruktūras pilnveidošanā. Grupā ietilpstošie plastmasas pārstrādes uzņēmumi ir nozares līderi Baltijā un sasniedz 2% no kopējā Eiropas nozares tirgus. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi „Latvijas Zaļais punkts”, „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „PET Baltija”, „Nordic Plast” un „Eco Teh Baltia”.

 

Par „INVL Baltic Sea Growth Fund”:

„INVL Baltic Sea Growth Fund” ar kopējo portfeli 165 miljoni eiro ir lielākais privātā kapitāla investīciju fonds Baltijā, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds („EIF”).

EIF ir apņēmies nodrošināt 30 miljonu eiro finansējumu, izmantojot atbalstu no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda, kas ir Investīciju plāna Eiropai (jeb t.s. Junkera plāna) būtisks elements. Finansējums tiks piešķirts arī no Baltijas Inovāciju fonda iniciatīvas, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tās mērķis ir palielināt kapitālieguldījumus mazajos un vidējos Baltijas uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.


Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.

Fonds darbojas galvenokārt Baltijas valstīs un tām tuvākajos Polijas reģionos, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim Fonds ir ieguldījis divos uzņēmumos, kuri pārstāv veselības aprūpes sektoru un būvniecības nozari.

Fondu pārvalda viens no Lietuvas vadošajiem aktīvu pārvaldības uzņēmumiem – „Invalda INVL” no „INVL Asset Management” grupas. Grupas uzņēmumi pārvalda pensiju un kopieguldījumu fondus, alternatīvos ieguldījumus, individuālos portfeļus, privāto kapitālu un citus finanšu instrumentus. Grupai ir vairāk nekā 200 000 klientu Lietuvā un Latvijā. Starptautiskie investori ir uzticējuši grupai pārvaldīt aktīvus, kuru kopējais apjoms 2019. gada beigās pārsniedza 1 miljardu eiro. „Invalda INVL” ir sekmīgi darbojusies kopš tās dibināšanas 1991. gadā un tagad lepojas ar 28 gadu pieredzi privātā kapitāla pārvaldībā Baltijas valstīs, kā arī Centrāleiropā un Austrumu Eiropā, vienlaikus attīstot uzņēmumus, kas ir izveidojušies par pārliecinošiem tirgus līderiem

 

 

 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv