Eco Baltia grupas uzņēmumos noslēgusies darba aizsardzības veicināšanas kampaņa “Drošība vispirms!”

13.04.2018

DSC7891_450.jpg

Eco Baltia grupas uzņēmumos no 2017. gada septembra līdz decembrim norisinājās kampaņa „Drošība vispirms!”, lai izglītotu un informētu darbiniekus par darba aizsardzības un drošības jautājumiem, kā arī stiprinātu ieradumu darbavietā ievērot darba aizsardzības un uguns drošības noteikumus un preventīvi pasargātu no negadījumiem uzņēmumos.

 

Māris Simanovičs, Eco Baltia grupas valdes priekšsēdētājs: “Ar darbiniekiem par darba drošību šajā kampaņā runājām atšķirīgā - vizuāli vieglāk uztveramā veidā, kā to darījām līdz šim. Šis ir neierasts veids, kā runāt par tik nopietniem jautājumiem kā darba aizsardzība, turklāt kampaņa “Drošība vispirms!” par to atgādināja katru dienu – ar vizuāliem materiāliem un sacensībām. Mēs rūpējamies, lai mūsu darbinieku ikdiena darbā būtu droša un kārtīga – tam ir radīti visi priekšnosacījumi. Ar kampaņas aktivitāšu starpniecību esam veiksmīgi iesaistījuši arī tos darbiniekus, kuri pirms tam diezgan pavirši izturējās pret darba aizsardzības jautājumiem”.

Kampaņas ietvaros Eco Baltia grupas uzņēmumos “PET Baltija”, “Nordic Plast”, “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme” un “Jumis” darbiniekiem pamanāmās vietās tika izvietoti vizuālie materiāli, kas atgādināja par darba apģērba, darba aizsardzības līdzekļu izmantošanu ikdienā, kā arī par kartības uzturēšanu darbavietā. Mērķis bija panākt, lai darbinieki apzinātos kādiem riskiem viņi sevi pakļauj, ja netiek lietoti individuālās aizsardzības līdzekļi un darba vidē ir nekārtība. 

“Būtiskākā lieta, kas ir panākta - darbinieki nebaidās runāt, ja ir lietas vai norises, kas rada satraukumu vai neskaidrības. Mums ir ļoti svarīgi, lai darbinieki mums uzticas, jo tikai tā varam kopīgi uzlabot vidi, kurā kopā strādājam,” uzsver Jolanta Jansone, Eco Baltia grupas Personāla vadītāja.

Kampaņas viens no būtiskākajiem elementiem bija darbinieku iesaiste, kas tika panākta ar sacensībām, kurās uzņēmumu maiņas sacentās savā starpā, krājot punktus par noteikumu ievēršanu. Trīs mēnešus 26 ražošanas komandas un 52 autovadītāju/ krāvēju komandas piedalījās darba drošības sacensībā, kuras laikā katru darba dienu tika vērtēts, kā darbinieki ievēro darba drošības noteikumus.  

Sacensību "Drošība vispirms!" uzvarētāji:

1.vieta

4.maiņa no rūpnīcas "PET Baltija".  Komanda baudīs pusdienas kopā ar kampaņas atbalstītāju un Latvijas hokeja izlases kapteini Kasparu Daugaviņu.

2.vieta

Mehāniķi no vides apsaimniekošanas uzņēmuma "Eco Baltia vide".

3.vieta

6.maiņa no rūpnīcas "PET Baltija".

Abas komandas saņēma picu ballīti darbavietā.

Autovadītāju/krāveju konkurencē līderpozīcijās visos trīs mēnešos un secīgi arī kopvērtējumā bija vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eko Kurzeme” komanda un katrs saņēma Rimi dāvanu karti 50 eiro vērtībā.

Darbiniekiem arī katru mēnesi bija iespēja tikties ar speciālistiem, kuri stāstīja un praktiski parādīja, kā sevi pasargāt ikdienā. Katrā uzņēmumā viesojās fizioterapeits, traumatologs un ugunsdzēsējs.

 

Plānots, ka arī šogad kampaņa “Drošība vispirms!” tiks turpināta, lai Eco Baltia grupas darbinieki ikdienu justos droši.    

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv