Semināra atskats - "Atkritumu apsaimniekošanas attīstība Latvijā 2020+"

20.09.2019

Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmuma "Eco Baltia grupas" vides un ražošanas sektoru vadītāji 19. un 20.septembrī piedalījās SIA "Liepājas RAS" un biedrības "Dzīvo zaļāk!" organizētajā seminārā "Atkritumu apsaimniekošanas attīstība Latvijā 2020+", kurā prezentēja vides ilgtspējīgas attīstības risinājumus un iespējas nākotnes perspektīvā. 

Tā kā "Eco Baltia grupa" ir pilna cikla vides apsaimniekošanas uzņēmums, seminārā tika sniegts ieskats katrā no tiem, tāpēc kā pirmais uzstājās AS "Latvijas Zaļais punkts" direktors Kaspars Zakulis, prezentējot sabiedrības tendences ieviest atkritumu šķirošanu savā ikdienā, kā arī skaidrojot iedzīvotāju paradumus šajā jautājumā izglītoties un iesaistīties arvien aktīvāk. Savukārt par jau nākamo ciklu - atkritumu apsaimniekošanu - runāja vides apsaimneikošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts, kurš klātesošos iepazīstināja ar Eiropas Savienības direktīvas prasībām par tekstila atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūras ieviešanu līdz 2025.gadam, uz kā pamata šā gada septembrī uzņēmums sadarbībā ar "Latvijas Zaļo punktu" uzsāka unikālu tekstila šķirošanas pilotprojektu. 

Noslēdzot vides apsaimniekošanas galvenos posmus, ne mazāk svarīgs bija ieskats atkritumu pārstrādes procesā - šoreiz polimēru pārstrādē. Par to plašāk seminārā runāja SIA "Nordic Plast" direktors Andris Trumars, kurš savā prezentācijā vēstīja par plastmasas apjomu, kas ik gadu nonāk tirgū, kā arī izaicinājumiem, kur uzmanība tika vērsta uz jaukto polimēru izmantošanu ražošanā, kas samazina iespējas to pārstrādāt, kā arī ES prasībām iepakojuma pārstrādē un citiem nozarei būtiskiem jautājumiem.

Seminārs "Atkritumu apsaimniekošanas attīstība Latvijā 2020+" rīkots ar mērķi kopā ar likumdevējiem, ekspertiem un Liepājas pašvaldību diskutēt par nozarei aktuālajām tēmām, tostarp attīstības mērķiem un perspektīvām, balstoties uz jau esošo pieredzi.

 

Plašākam ieskatam aicinām iepazīties ar SIA "Eco Baltia grupa" prezentācijām:

SIA "Nordic Plast" -  ŠEIT

AS "Latvijas Zaļais punkts" - ŠEIT

SIA "Eco Baltia vide" - ŠEIT

 

 

 

 

 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv