29.aprīlī atklās sociālo kampaņu „Pieķer būvgružotāju!”

28.04.2014

Akcijas foto ar ziimi_web mini.jpg

 

29.aprīlī, pulksten 12.30, Daugavgrīvas ielā, Rīgā, tiks atklāta Eco Baltia grupa organizēta sociālā akcija „Pieķer būvgružotāju!”, ar mērķi aktualizēt nelegālo būvgružu izgāztuvju problēmu Latvijā. Akcijas vēstnesis ir vides eksperts Māris Olte. 

Augot būvniecības tempiem, palielinās arī nelegālo būvgružu apjomi, kas, nonākot vidē, kaitē ne vien apkārtējai dabai un cilvēku veselībai, bet arī rada būtiskus zaudējumus zemju īpašniekiem, tostarp arī pašvaldībām. Aplēses rāda, ka ik gadu vidē nonāk aptuveni 100 000 tonnu būvgružu.

Lielā talka ir unikāla tradīcija – faktiski vienas dienas laikā Latvija pārvēršas absolūti neticamā veidā. Pilnīgs pretstats šiem iedzīvotāju centieniem dzīvot sakoptā Latvijā ir rūpnieciskie atkritumi, piemēram, būvgruži, kas pēdējā laikā arvien biežāk parādās vidē un ikgadējās talkās ar roku palīdzību nav izvācami, jo nepieciešama īpaša tehnika.

Lai aicinātu sabiedrību un viedokļu līderus aktīvi piedalīties diskusijā par šo problēmu, vākt pierādījumus gan par teritorijām, kurās ir nelegāli izgāzti būvgruži, gan būt vērīgiem un ziņot policijai par nelegālo būvgružu izgāzējiem, tiek atklāta sociālā akcija „Pieķer būvgružotāju!” 

Savāktos datus kampaņas organizētāji iesniegs Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputātiem, kuri šobrīd strādā gan pie Būvniecības, gan Atkritumu apsaimniekošanas likumu grozījumiem. 

Pasākumā piedalīsies akcijas vēstnesis - vides pētnieks Māris Olte, Eco Baltia grupa valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš, kā arī Rīgas Pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes priekšnieka vietnieks Edgars Cibulis un Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece, resursu kontroles daļas vadītāja Marija Mileika.

Pēc akcijas atklāšanas žurnālistiem būs iespēja ekspertiem uzdot jautājumus par nelegālajām būvgružu izgāztuvēm Latvijā, to problemātiku un iespējamajiem risinājumiem.

Lai nokļūtu akcijas norises vietā (nelegālā izgāztuve atrodas aiz Daugavgrīvas ielas 99), žurnālistu un citu interesentu ērtībām pieejams transports, kurš aties pulksten 12.00 no Strēlnieku laukuma 1, Rīgā. Lūgums pieteikties tam līdz 28.aprīļa pulksten 17.00, zvanot pa tālruni +371 28662588 vai rakstot uz e-pastu zane.zusta@ecobaltia.lv

karte izgaztuvei Daugavgrivas iela.jpg

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv