10 balles dabaszinātņu mācību priekšmetos ir realitāte

15.01.2020

Otrdien, 14.janvārī, jau sesto gadu pēc kārtas, “Eco Baltia grupas” plastmasas pudeļu pārstrādes uzņēmums AS “PET Baltija” sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldi pasniedza Jelgavas skolu dabaszinātņu izcilniekiem naudas balvas 50 eiro apmērā. Tās par vidējo atzīmi 9 un 10 balles ķīmijā, fizikā un bioloģijā šogad saņēma 36 vidusskolēni. Kopumā sešu gadu laikā jau 200 naudas balvas nonākušas pie dabaszinātņu izcilniekiem no dažādām Jelgavas skolām.

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Kaspars Fogelmanis: “Mums ir patiess prieks jau sesto gadu sveikt tik lielu skaitu motivētu un zinošu jauniešu, kuri sasnieguši izcilības slieksni vienā no nākotnei nozīmīgākajiem mācību virzieniem. Dabaszinātņu apguve ir lielisks pamats jauniešiem veidot savu nākotni jebkurā no profesijām, bet vienlaikus arī pašiem kļūt par tiem, kuri veidos nākotnes profesijas. Jau tagad dabaszinātņu speciālisti darba tirgū trūkst un to darbs ir augsti atalgots. Tāpēc mums ir svarīgi atbalstīt skolēnus viņu ceļā, novērtēt viņu teicamās sekmes un mudināt arī pēc vidusskolas turpināt studijas šajās jomās, lai, iespējams, nākotnē satiktos arī kā kolēģi kādā no “Eco Baltia grupas” uzņēmumiem.” 

Apbalvojumus skolēniem pasniedza Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Kaspars Fogelmanis. Līdz ar izcilnieku apbalvošanu atzinības saņēma arī iestāžu mācībspēki, kuri visu mācību procesu bijuši līdzās saviem audzēkņiem, tos motivējot.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: "Milzīgs paldies "PET Baltijai" par iniciatīvu. Nav daudz tādu uzņēmumu, kas gatavi ziedot, domājot par nākotni, un apzināties, ka arī paši no tā ir ieguvēji."

Šogad prēmijas tika pasniegtas 36 izcilniekiem no piecām pilsētas skolām - Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 6.vidusskolas un Jelgavas 4.vidusskolas. Visvairāk apbalvoto izcilnieku ir no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas – 13 jaunieši, savukārt desmit jaunieši, kuri saņēma prēmijas, ir no Jelgavas Valsts ģimnāzijas. Starp apbalvotajiem skolēniem bija arī viena izcilniece,  kura augstāko vērtējumu, 10 balles, saņēma visos dabaszinātņu priekšmetos – ķīmijā, fizikā, bioloģijā.

“Es ticu, ka ikviena mācību priekšmeta apguve ir noderīga nākotnē. Skaidrs, ka ne vienmēr ceļš uz izcilību būs vienkāršs, īpaši runājot par eksaktajiem mācību priekšmetiem - nereti to  apguve prasa papildus piepūli. Tomēr ar izteiktu personīgo vēlmi, apvienojumā ar nelielu stimulu no malas, var sasniegt augstus rādītājus, kuri viennozīmīgi var noderēt nākotnes profesijas izvēlē,” pieredzē dalās Jelgavas 4.vidusskolas 12.klases skolniece Marta Kozļenoka: “Personīgi vēlos teikt paldies gan saviem vecākiem, gan skolotājiem, kuri veltījuši laiku un likuši pamatu manās zināšanās. Vienlaikus arī prieks par vietējā uzņēmuma “PET Baltija” iniciatīvu sniegt savu artavu mācību procesā – tā bijusi man kā patīkama un noderīga motivācija.”

AS “PET Baltija” rīkotā iniciatīva sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldi notiek kopš 2014.gada. “PET Baltija” un Jelgavas pilsētas izglītības pārvalde, veiksmīgi sadarbojoties, realizē arī citus projektus, tādējādi veicinot skolēnu piesaisti eksakto mācību priekšmetu apguvei. Uzņēmums aktīvi iesaistās arī ikdienas mācību procesā un skolēnu kompetenču attīstībā, sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu, piedāvājot ikvienai klasei, apmeklēt izzinošas ekskursijas rūpnīcā. Savukārt studentiem tiek piedāvātas prakses vietas, kuru laikā tiek nodrošināts arī mentors.

 

AS “PET Baltija” ir daļa no Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmuma  “Eco Baltia grupa”. Rūpnīca pārstrādā PET pudeles, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas (PET granulas un pārslas), ko var izmantot jaunu produktu ražošanā. Kopš 2008.gada rūpnīca atrodas Jelgavā, kur tā darbojas 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. AS “PET Baltija” ir lielākais šāda veida uzņēmums Baltijā un eksportē visu saražoto produkciju uz vairāk nekā desmit valstīm, tostarp Dāniju, Lietuvu, Šveici, Poliju, Somiju u.c.

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv