„Nordic Plast” investē 2,5 miljonus eiro jaunā ražotnē

03.09.2014

NP atklasana.JPG

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas „Eco Baltia grupa” otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmums SIA „Nordic Plast”, investējot 2,5 miljonus eiro, izveidojis jaunu modernizētu ražotni. Uzņēmuma ražošanas jaudas pieaugušas pusotru reizi un jaunajā ražotnē radītas 25 jaunas darbavietas. 

„Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Jaunā ražotne ir loģisks un nepieciešams solis „Nordic Plast” attīstībā, nostiprinot pozīcijas kā vienam no vadošajiem polimēru pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Jaunā ražotne palielina „Nordic Plast” ražošanas jaudas, konkurētspēju un arī eksporta potenciālu. Turklāt jaunā ražotne nodrošinās arī jaunas darbavietas un sniegs ieguldījumu vides piesārņošanas samazināšanai. Nākamais mērķis ir turpināt veiksmīgo attīstību, izstrādāt jaunus produktus un iekarot jaunus eksporta tirgus, kļūstot par Eiropas top līmeņa ražotāju.” 

Atkritumu pārstrādes ražošanas līnijas modernizācijas procesā uzņēmumā uzstādītas jaunākās un modernākās polimēru pārstrādes iekārtas. Tāpat uzstādītas jaunas izejvielu mazgāšanas un ekstrūzijas līnijas, kā arī ūdens attīrīšanas iekārtu komplekss. Pateicoties ražotnes modernizācijas projektam, „Nordic Plast” rūpnīcā ir izveidotas 25 jaunas darbavietas, kopējam strādājošo skaitam sasniedzot 65 darbiniekus. 

„Nordic Plast” ražošanas jaudas pieaugušas pusotru reizi - no vidēji 320 tonnām gatavās produkcijas mēnesī līdz 550 tonnām gatavās produkcijas mēnesī. Gadā līdz šim „Nordic Plast” pārstrādāja ap 5000 tonnām izejvielas, no kurām aptuveni 40-50% ir Latvijā savāktās plēves un cietā plastmasa, un šo apjomu plānots palielināt līdz 8500 tonnām.  

„Šodien esam liecinieki tam, ka rūpes par vidi var būt ne tikai entuziasms, bet sekmīga uzņēmējdarbība, kurā top eksportspējīgi produkti ar augstu pievienoto vērtību un rodas jaunas darbavietas. Olainei ir desmitgadēs veidojušās rūpniecības tradīcijas un ir patiess prieks redzēt tās attīstāmies,”, norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Projekts ir nozīmīgs arī no vides politikas viedokļa, jo palielinās ne vien iespējas pārstrādāt dažāda veida plēves un plastmasu, kas citādāk nonāktu poligonos, bet būtiski uzlabota uzņēmuma energoefektivitāte un samazināt ietekme uz vidi – paredzēts, ka enerģijas patēriņš samazinās līdz 30%, kā arī uzstādītas jaunas un efektīvas ūdens attīrīšanas iekārtas. 

Paplašinot ražošanu un padarot to efektīvāku, „Nordic Plast” strādā arī pie darbības sākšanas ar jauniem eksporta partneriem Zviedrijā, Lielbritānijā un Somijā. Uzņēmums šobrīd veic eksportu uz desmit valstīm, tikai nelielu daļu realizējot Latvijā. Lielākie uzņēmuma eksporta partneri ir Francijā, Čehijā un Lietuvā.

Projekta īstenošanai „Nordic Plast” ir saņēmis arī Vides investīciju fonda Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta līdzfinansējumu 595 114 eiro apmērā. Tāpat projekta īstenošanai „Nordic Plast” piesaistījis finansējumu no „Nordea bankas”. 

Par SIA „Nordic Plast”:
SIA „Nordic Plast” dibināts 2001.gadā un uzņēmums veic lietotas polietilēna (LDPE) plēves pārstrādi un cietās plastmasas (HDPE) pārstrādi, kā arī ir vadošais uzņēmums Baltijā polipropilēna (PP) pārstrādes jomā.  SIA „Nordic Plast” nonāk arī no Latvijas zemnieku saimniecībām savāktie polipropilēna maisi jeb big bagi, kā arī plastmasas kannas un plēve.
„Nordic Plast” saražotās piecu veidu granulas tiek izmantotas dažādu produktu izgatavošanai, piemēram, caurulēm, rūpnieciskajai tarai, atkritumu konteineriem, tvertnēm, jaunām plēvēm, atkritumu maisiem u.t.t.. 

Par „Eco Baltia grupu”:
„Eco Baltia grupa” pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.
Kopējais strādājošo skaits „Eco Baltia grupas” uzņēmumos šogad pārsniedzis 600 darbiniekus, salīdzinot ar 450 darbiniekiem 2012.gadā. Gadā grupas uzņēmumi valstij nodokļos nomaksā vairāk nekā 5,5 miljonus eiro. Latvijā un ārvalstīs grupas uzņēmumi apkalpo vairāk nekā 45 000 klientus. 

 „Eco Baltia grupā” ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi „Eco Baltia vide”, „Eko Kurzeme”, „Jumis”, „Tehhe”, pārstrādes rūpnīcas „Pet Baltija”, „Eko Pet” un „Nordic Plast”, ražotāju atbildības sistēmas operators „Latvijas Zaļais punkts”, kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums „Eko Reverss”.

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv