"Eco Baltia grupas" uzņēmuma AS “PET Baltija” pārtikas iepakojuma izejvielu ražotne saņem PVD atzinumu par atbilstību ES prasībām

17.03.2020

“Eco Baltia grupas” PET pudeļu pārstrādes uzņēmuma AS “PET Baltija” pārtikas iepakojuma otrreizējo izejvielu ražotne saņēmusi Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atzinumu, ka ražotne pilnībā ievēro Eiropas Savienības (ES) normatīvo aktu prasības un Eiropas Komisijas izvirzītos nosacījumus, lai ražotu plastmasas izejvielas, kas paredzēta saskarei ar pārtiku.  AS “PET Baltija” ir pirmais otrreizējo izejvielu ražotājs Latvijā, kas saņēmis šādu atzinumu, apliecinot augstos ražošanas standartus un gala produkta kvalitāti.

Webp.net-compress-image (4).jpg

AS “PET Baltija” valdes priekšsēdētājs Kaspars Fogelmanis: “Pārtikas iepakojuma izejvielu ražošanā ir jāievēro ļoti augsti ražošanas un higiēnas standarti. Mūsu no PET pudelēm ražotās otrreizējās izejvielas izmanto pārtikas iepakojuma ražotāji visā pasaulē, tostarp, arī starptautiskie pārtikas un dzērienu tirgus līderi. Tāpēc esam gandarīti, ka, kā pirmie iepakojuma otrreizējie pārstrādātāji Latvijā, esam saņēmuši PVD atzinumu par uzņēmuma un tā ražotā produkta atbilstību augstajām prasībām, kas izvirzītas pārtikas plastmasas iepakojuma ražošanas uzņēmumiem. Īpaši šobrīd, kad Latvijas un globālā ekonomika ir visai droši prognozējamas krīzes priekšā, tas palīdzēs mums būt konkurēt un eksportspējīgiem globālajos tirgos. Paldies PVD par profesionalitāti un ieinteresētību, veicot auditu ražotnē, un sniedzot mums arī ieteikumus vēl efektīvākam un kvalitatīvākam darbam.”

AS “PET Baltija” kopumā gadā pārstrādā aptuveni 40 tūkstošus tonnu PET (polietilēnteraftalāta) pudeļu, ražojot augstvērtīgas otrreizējās izejvielas – pārslas un granulas. Uzņēmums 2018.gadā izveidoja atsevišķu pārtikas iepakojuma izejvielu ražotni, kurā gada laikā, pārstrādājot aptuveni 9 tūkst. tonnas PET pudeļu, tiek saražoti 6-7 tūkstoši tonnu PET granulu, ko tālāk izmanto pārtikas iepakojumos. Uzņēmums ražo 15 dažādus PET otrreizējo izejvielu veidus, kā arī ražošanas process attīstīts tiktāl, ka jaunās izejvielās tiek pārstrādāti arī ražošanas blakus produkti (piemēram, pudeļu etiķetes un korķīši). Tādējādi uzņēmums veicina arī aprites ekonomikas attīstību. AS “PET Baltija”, kas ietilpst “Eco Baltia grupā”, strādā vairāk nekā 200 darbinieki.

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv