„Eco Baltia grupa” Rīgas svētkos piedāvās iepazīt atkritumu šķirošanu un pārstrādi „Rīga šķiro!” pasākumos

12.08.2014

Plakats Skiro_EBG web.jpg

 

Rīgas svētku laikā, 17.augustā, vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa „Eco Baltia grupa” sadarbībā ar Rīgas domi rīdziniekiem un tuviem un tāliem Rīgas viesiem piedāvās iepazīt videi draudzīgu dzīvesveidu, atkritumu šķirošanu un pārstrādi „Rīga šķiro!” pasākumos. „Rīga šķiro!” aktivitātes norisināsies pasākuma „Tilts uz bērnību” ietvaros, kas 17.augustā no plkst.12.00 līdz 18.00 notiks 11.novembra krastmalā. 

 „Rīgā dzīvo vismaz 700 000 iedzīvotāju. Arī saražotais atkritumu daudzums galvaspilsētā ir lielākais Latvijā. Lai samazinātu vides piesārņojumu, veidotu tīru un sakoptu Rīgu un visu Latviju, mēs Rīgas svētkos aicināsim rīdziniekus un Rīgas viesus padomāt par to, kā katrs no mums savā ikdienā var palīdzēt veidot Latviju vēl skaistāku un zaļāku. Un viena no šādām lietām noteikti ir atkritumu šķirošana, kas samazina izgāztuvēs noglabājamo atkritumu daudzumu un vides piesārņojumu, palīdz atrast vērtību šķietami nederīgās lietās un piešķir atkritumiem otru dzīvi. Nāciet uz „Rīga šķiro!”, piedalieties un šķirojiet kopā ar Rīgu!” aicina „Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

 „Rīga šķiro” bērni un pieaugušie varēs piedalīties atraktīvā un izzinošā spēlē visai ģimenei kopā ar „Latvijas Zaļā punkta” Punktuāli, pārbaudot savas zināšanas un erudīciju par „zaļa” dzīvesveida, atkritumu šķirošanas un pārstrādes jautājumiem. Tajā piedalīties aicināts ikviens, bet uzvaras laurus plūks zinošākie, veiklākie un, protams, kā ikvienā spēlē – veiksmīgākie! Starp komandām, kas būs veiksmīgi izgājušas distanci, tiks izlozēta viena, kas savā īpašumā iegūs vērtīgu un ģimenei noderīgu balvu. 

„Rīga šķiro” darbosies arī SIA „Eco Baltia Vide” Rūķa darbnīca. Darbnīcā bērni ar grāmatas „Rūķis šķiro” palīdzību ne vien uzzinās vairāk par atkritumu šķirošanas procesu un pārstrādi, bet kopā ar sirsnīgo un atraktīvo Rūķi varēs darināt arī mākslas darbus no otrreizējām izejvielām (PET pārslām un granulām), kas no sašķirotajiem atkritumiem tiek saražotas SIA „Nordic Plast” un AS „PET Baltija” rūpnīcās Latvijā. 

Tāpat rīdzinieki 11.novembra krastmalā varēs satikt staigājošos dzeltenos konteinerus, kā arī nofotografēties īpaši veidotā fotosienā „Rīga šķiro!”. 

Uzziņai: Latvijā gada laikā rodas vismaz 700 000 tonnas sadzīves atkritumu, no kurām apmēram 200 000 tonnas ir dažāda veida iepakojums (PET pudeles, maisiņi, stikla pudeles, burkas u.t.t.).  Vidēji viens Latvijas iedzīvotājs nedēļa laikā rada apmēram sešus kilogramus atkritumu, mēneša laikā 28 kilogramus, bet gada laikā - ~ 333 kilogramus. Šķirojot atkritumus, varam ietaupīt dabas resursu, - no izlietotā iepakojuma, vecajām elektroprecēm, baterijām, riepām un citām nolietotām precēm iespējams atkāroti ražot izejvielas jaunam iepakojumam vai citus produktus. Turklāt, jo vairāk atkritumu tiek sašķirots, jo mazāk jāmaksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv