“Eco Baltia grupa” aicina iedzīvotājus atbrīvoties no atkritumiem ar īpašu atbildību

20.03.2020

 

DSC_6676.JPG

 

Pieaugot ar COVID-19 inficēto iedzīvotāju skaitam Latvijā, kā arī, ņemot vērā to, ka vairākiem tūkstošiem iedzīvotāju šobrīd ir jāievēro pašizolācija, vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa “Eco Baltia grupa” aicina iedzīvotājus, ievērot arī atbildību attiecībā uz saviem atkritumu izmešanas un šķirošanas paradumiem.  Īpaši svarīgi tas ir tiem iedzīvotājiem, kuriem ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19 un kuri atrodas karantīnā. Tāpat, ņemot vērā citu valstu praksi, uzņēmums aicina atbildīgās valsts institūcijas sagatavot valsts līmeņa rekomendācijas atkritumu apsaimniekošanai un šķirošanai.

“Ņemot vērā, ka atkritumu apsaimniekošanas sistēmas efektīva un nepārtraukta darbībai ir svarīgs aspekts arī no sabiedrības kopējā veselības viedokļa, ar īpašu piesardzību un atbildību turpinām darbu arī šajos saspringtajos apstākļos, nodrošinot pakalpojumu nepārtrauktību saviem klientiem. Nepārtrauktā režīmā strādā arī mūsu atkritumu šķirošanas un pārstrādes rūpnīcas. Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijas attīstībai un mūsu uzņēmumos ir ieviesti stingri prevencijas pasākumi, lai maksimāli izslēgtu riskus vīrusa izplatībai un pasargātu mūsu vairāk nekā 850 darbiniekus, kuriem esam pateicīgi par atbildīgu darbu un attieksmi arī šādos apstākļos. Vienlaikus redzam, ka arī valstiskā līmenī nepieciešams noteikt skaidras vadlīnijas, kas jāievēro gan iedzīvotājiem, gan nozares uzņēmumiem un pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanā COVID-19 pandēmijas situācijā,” uzsver “Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

 

Citās Eiropas valstīs ir jau izstrādātās valsts rekomendācijas un vadlīnijas atkritumu apsaimniekošanā un šķirošanā ar mērķi maksimāli izslēgt visus inficēšanās iespējamos avotus[1]. Tostarp, tiek noteikti arī ierobežojumi attiecībā uz atkritumu šķirošanu. Balstoties uz citu valsti praksi un mūsu pieredzi, “Eco Baltia grupa” iedzīvotājiem šobrīd rekomendē:

  • šķiroto atkritumu konteineros nekādā gadījumā neizmest papīra salvetes, dvieļus un kabatlakatiņus;
  • ievērot prasības atkritumu šķirošanā un neizmest šajos konteineros sadzīves atkritumus;
  • informēt savu atkritumu apsaimniekotāju par gadījumiem, ja konteineri piepildījušies pirms grafikā paredzētā izvešanas termiņa, lai var operatīvi plānot to tukšošanu;
  • veselības aprūpes atkritumus (šļirces, medikamentus u.tml.) neizmest sadzīves atkritumos un uzglabāt atsevišķi stingri aizsietos maisos un nodot tuvākajā aptiekā vai veselības iestādē;
  • nepieciešamības gadījumā sazināties ar savu atkritumu apsaimniekotāju par konteineru dezinfekciju;
  • vienmēr pēc atkritumu izmešanas rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt roku dezinfekciju.

 

!!! Iedzīvotājus, kuriem ir apstiprināta COVID-19 saslimšana un/vai kuri atrodas karantīnā, aicinām visus mājsaimniecībā radušos atkritumus, tajā skaitā visus šķirotos atkritumus, izmest sadzīves atkritumos stingri aizsietos divos plastmasas maisos. Pirms atkritumu izmešanas kopīgajos konteineros, aicinām ievērot vismaz 24h pārtraukumu, uzglabājot tos savā dzīvesvietā stingri aizsietos maisos. Tāpat aicinām ar COVID-19 saslimušos iedzīvotājus pašiem nedoties uz kopīgajiem atkritumu konteineriem, bet vienoties ar kaimiņiem/paziņām, ka viņi no dzīvokļa ārdurvīm iznes šos atkritumus līdz kopīgajiem konteineriem.

Uzņēmums aicina visus stingri ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, būt atbildīgiem un saprotošiem pret sevi un līdzcilvēkiem, lai iespējami drīzākā laikā vīrusa izplatība Latvijā tiktu ierobežota, ļaujot atjaunot pilnvērtīgu darbu arī visiem Latvijas uzņēmumiem un iespējamās sekas uz ekonomiku būtu mazākas.

Visos “Eco Baltia grupas” uzņēmumos ir ieviestas stingras preventīvas aktivitātes un pasākumi, aizliedzot jebkādus ārvalstu komandējumus, atceļot visus uzņēmuma plānotos ārējos un iekšējos klātienes pasākumus, ierobežojot sapulču norisi, viesu un klientu uzņemšanu klātienē, nodrošinot papildu dezinfekcijas pasākumus darba vietās, ieviešot attālināta darba iespējas gadījumos, kad tas ir iespējams, kā arī pārplānojot darba organizāciju ražotnēs. 

“Eco Baltia grupa” ir Baltijā lielākais vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmums, kurā ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi “Eco Baltia vide”, “JUMIS”, “Eko Kurzeme” un “Eco Teh Baltia”, kā arī otrreizējo izejvielu pārstrādes  uzņēmumi “PET Baltija” un “Nordic Plast”. “Eco Baltia grupas” uzņēmumos ir nodarbināti vairāk nekā 850 cilvēki.


 

 

Juridiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Faktiskā adrese:
Krasta iela 105, Rīga, LV-1019
Tel: +371 67 409 828
Fakss: +371 67 84 37 65
E-pasts: info@ecobaltia.lv